Od jakiegoś czasu zasypujemy was fachowymi artykułami na temat pomp ciepła. Pokazujemy jak je instalujemy u klientów Mimar Sanok, wyjaśniamy jaki jest koszt zakupu i instalacji, czy ogólnie opowiadamy jak wygląda działanie tej technologii. Tym razem, przygotowaliśmy coś dla koneserów wiedzy technicznej o nowych technologiach i ciepłownictwie. Zapraszamy do lektury!

Największe usprawniania pomp ciepła?

Jednym z największych usprawnień, które pozwoliły pompom ciepła sprawnie funkcjonować w chłodniejszym klimacie, jest zastosowanie silników o zmiennej prędkości obrotowej. Pomagają one oszczędzać energię, pracując wolniej, ale nie całkowicie wyłączając gdy dom jest w komfortowej temperaturze. W przeciwieństwie do starszych modeli pomp ciepła, które były w pełni włączone lub całkowicie wyłączone, nowe modele cykle w górę lub w dół, a nie uderzając w pełni do pełnego wyłączenia wielokrotnie w ciągu dnia i nocy.

Jak to w końcu działa?

Podstawowy system wykorzystuje różnice temperatur powietrza do przenoszenia ciepła do domu w czasie zimy i usuwania go podczas upałów. W przeciwieństwie do konwencjonalnych systemów wykorzystujących kanały, system mini-split nie ma otworów wentylacyjnych ani kanałów, które mogą stracić ciepło po drodze.

Urządzenia wewnętrzne i zewnętrzne są połączone za pomocą rurek cyrkulujących czynnik chłodniczy, które są podawane przez małe otwory w ścianie. Ta nowa generacja pomp ciepła o zimnym klimacie może drastycznie obniżyć koszty energii. Wykorzystując taką samą ilość energii elektrycznej, pompa zimnego klimatu generuje od dwóch do trzech razy więcej ciepła niż kocioł elektryczny lub klasyczny grzejnik. Oznacza to zwykle ogromne oszczędności dla mieszkańców domów prywatnych lub innych budynków.

Jak poradzić sobie z coraz droższym ogrzewaniem?

Jest to kluczowa wiadomość, biorąc pod uwagę, że podczas nadchodzącej zimy ceny energii elektrycznej wzrosły do najwyższego poziomu od dziesięcioleci. Co więcej, sytuacja geopolityczna w Europie i na świecie jak i problemy gospodarcze w okresie pandemii, powodują, że bardzo trudno ekonomicznie ogrzewać dom i zapewniać bezpieczeństwo i komfort swoim domownikom.

Na co należy uważać przy zakładaniu pompy ciepła?

Technicy ogrzewania ostrzegają, że niektórzy właściciele domów nie mogą polegać na kilku mini-splitach jako jedynym źródle ciepła, chyba że ich dom był dobrze izolowany. Ostrzegają, aby wykwalifikowany, doświadczony wykonawca instalacji pomp ciepła, który jest autoryzowanym dealerem wysokiej jakości pomp ciepła jak Mimar Sanok, przeprowadził analizę energetyczną w swoim domu przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji.

Ci sami wykonawcy twierdzą, że popyt na systemy wzrósł w ostatnich latach, ponieważ właściciele domów stojący w obliczu wymiany starzejących się systemów ogrzewania i chłodzenia są przyciągani do nich jako prostsza, energooszczędna metoda łączenia systemów ogrzewania i chłodzenia. W upalne dni przepływ pompy ciepła może być odwrócony, aby zasysać ciepło z wnętrza i wyrzucać je na zewnątrz. W nowszych systemach wystarczy nacisnąć przycisk.

Nie czekaj, aż będziesz musiał czekać miesiącami na ocenę energetyczną! Zadzwoń do Mimar Sanok już dziś, aby umówić się na bezpłatną, niezobowiązującą ocenę Twojego domu. Pomożemy wybrać ekonomiczną i ekologiczną opcję która uratuje cię w tych trudnych czasach!

Zgłoszenie serwisowe
close slider