Specjalny poradnik dla alergików i atopowców przygotowany przez specjalistów MIMAR Sanok, którzy doskonale wiedzą, jak trudny potrafi być sezon letni bez odpowiedniego urządzenia klimatyzacyjnego.

Klimatyzatory stały się w ostatnich latach stosunkowo niedrogie i są niezbędnym elementem niemal każdego gospodarstwa domowego. W tym artykule specjalistycznym przyjrzymy się zaletom instalacji klimatyzacji, w szczególności dla skóry i ogólnego zdrowia.

Nowa nadzieja dla alergików i atopowców…

Wraz z pojawieniem się urządzeń klimatyzacyjnych takich producentów jak Aircon MDV, wiele osób, które miały problemy z alergiami czy chorobami skórnymi, czy układu oddechowego zyskały nowego sojusznika. Nagle pojawiła się alternatywa dla wietrzenia mieszkania i wpuszczania pyłków, zarodników czy owadów do domu. Rozwiązanie, które chłodzi i oczyszcza powietrze, jednocześnie nie wysuszając skóry jak zwykłe wiatraki czy wentylatory.

Chłodne powietrze wytwarzane przez klimatyzatory zmniejsza ryzyko pocenia się a w konsekwencji problemów skórnych. Czyste powietrze, mniejsza ilość kurzu i nieczystości czy chłodniejsza temperatura to warunki sprzyjające osobom z Atopowym Zapaleniem Skóry. Choroba ta dotyka nawet 20% światowej populacji.

Problem z odwodnieniem i suchą skórą…

Nadmierne pocenie się powoduje również odwodnienie, lub zmniejszenie zawartości wody w naszym organizmie, co sprawia, że jesteśmy zmęczeni i czujemy się gorzej. Jest to szczególnie niebezpieczne w trakcie upałów, gdzie może dochodzić nawet do zasłabnięć.

Są oczywiście minusy klimatyzacji dla osób z alergiami czy chorobami skórnymi. Starsze klimatyzatory wysuszały powietrze i zużywały spore ilości prądu, co przy obecnej ekonomii jest bardzo nierozsądne. Inaczej jest jednak w przypadku nowoczesnych urządzeń oferowanych przez Mimar Sanok, które są bardziej ekonomiczne, ekologiczne i nie wysuszają tak bardzo skóry.

Zapraszamy wszystkie osoby cierpiące na alergie, choroby skórne czy układu oddechowe na konsultacje ze specjalistami z MIMAR Sanok. Doradzimy jakiego typu klimatyzacja będzie najlepsza w Państwa przypadku, znajdziemy tanie i dobre urządzenie i szybko i sprawnie je zainstalujemy w domu czy mieszkaniu. Postaw na swoje zdrowie już dziś z Mimarem!

Zgłoszenie serwisowe
close slider