Mamy rok 2021, drugi, a w niektórych krajach nawet trzeci rok pandemii koronawirusa. Większość ludzi na długie miesiące utknęła w domu pracując zdalnie, albo na przymusowych urlopach podczas gdy ich zakłady pracy były zamknięte. To bardzo trudny czas dla każdego, dlatego wielu ekspertów, w tym psycholodzy czy nawet lekarze rodzinni, zalecają stworzenie sobie jak najlepszych warunków domowych, aby zarówno nasze ciało jak i umysł mogły dobrze funkcjonować w tych niezwykłych czasach.

Wielu ludziom klimatyzacja kojarzy się z głośnymi urządzeniami w  biurach lub drogim wydatkiem bogaczy kochających komfort swoich domów. Są to całkowicie mylne skojarzenia, które bliżej prawdy były w latach 90 tych niż teraz. Obecnie, klimatyzacja to standard nie tylko w większości miejsc pracy, ale także w wielu domach i mieszkaniach, nie tylko tych nowych.

Czy klimatyzacja jest droga?

Mylnym jest również przekonanie, że instalacja klimatyzacji to trudna, czasochłonna, a przede wszystkim droga inwestycja. W zależności od typu oraz możliwości urządzenia, a także miejscowości, w której mieszkamy, ceny będą się oczywiście różnić. I tak na przykład w Krakowie czy Poznaniu zapłacimy więcej niż w Sanoku i Rzeszowie. Jeśli chcemy najnowszej generacji urządzenie o wielu zastosowaniach i trybach, to oczywiście czeka nas większy wydatek, ale do podstawowego użytku wcale nie potrzebujemy najdroższych klimatyzatorów.

Bardzo dobre urządzenie możemy zakupić już od 1500 zł – 2500 zł, a za montaż poza wielkimi metropoliami nie powinno nam wyjść więcej niż 500 zł – 800 zł. Co więcej, firmy takie jak MIMAR oferują zarówno: pomoc w doborze urządzenia, sprowadzenie go do klienta, a w końcu szybki i sprawny montaż. Kiedyś za hałaśliwe i mało wydajne urządzenie, a także fachowca rodem z programu „Usterka” trzeba było zapłacić prawie 10 tysięcy! Teraz, za około trzy tysiące złotych mamy w kilka dni zamontowane nowoczesne i ekologiczne urządzenie, mając pewność, że doświadczony specjalista dołożył wszelkich starań, by urządzenie działało jak najsprawniej.

Jeśli nie jesteście jeszcze przekonani, dlaczego warto zainstalować klimatyzację w swoich domu czy mieszkaniu w 2021 roku, poniżej prezentujemy 5 najważniejszych powodów, aby to zrobić. Pamiętajcie, zdrowie wasze i waszej rodziny jest w tym momencie najważniejsze!

1. Poprawiona wydajność pracy

Czy mieliście kiedyś taki dzień, kiedy wszystko zdawało się wam przeszkadzać,  ponieważ było gorąco i duszno? Klimatyzacja jest oczywistym rozwiązaniem tego problemu. Poprawia ona komfort pracowników, utrzymując ich umysł w stanie gotowości do wykonywania codziennych zadań. Teraz gdy duża część społeczeństwa pracuje zdalnie, klimatyzacja w domu to obowiązkowa inwestycja dla każdego.

Kolejną zaletą klimatyzacji w dobie pracy zdalnej i kwarantanny jest lepsza ochrona dla urządzeń elektrycznych. Większość z nas zaraz po pracy odpala Netflixa i coś ogląda lub gra w gry komputerowe. Starsze pokolenie ma telewizory oraz radia. Z powodu pandemii, nasze urządzenia elektryczne są używane kilkakrotnie dłużej niż zwykle, co może prowadzić do przegrzania. Ciepło może spowodować poważne uszkodzenia elektroniki, takie jak skrócenie jej żywotności lub utratę danych. Odpowiednio dostosowując klimatyzacje w danym pomieszczeniu, możemy łatwo zadbać o to, by nasze urządzenia pracowały w bezpiecznej temperaturze. 

2. Zmniejszone ryzyko odwodnienia i udaru

Póki co mamy zimę dziesięciolecia i raczej potrzebne nam ciepło, ale lada moment przyjdzie lato i wyższe temperatury. Klimatyzacja oznacza mniejsze pocenie się, a co za tym idzie, zmniejsza ryzyko odwodnienia się. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, ale kiedy się pocimy, tracimy duży procent wody w naszym organizmie, co na dłuższą metę może być dosyć groźne. 

Oczywiście klimatyzacja nie zastąpi nam butelki wody, ale na pewno znacznie zmniejszy problem, szczególnie podczas letnich upałów. Klimatyzacja zmniejsza również zagrożenie śmierci poprzez udar cieplny, bagatelizowaną przypadłość, która co roku zabija w Polsce setki osób.

3. Zmniejszona możliwość ataków astmy i lepsze powietrze

Klimatyzacja nie tylko zmniejsza wilgotność w domu, ale może również obniżyć ilość pyłków, pleśni, grzybów czy alergenów przenoszonych przez powietrze, które mogą potencjalnie prowadzić do objawów astmy. Nowoczesne klimatyzacje, które regularnie się serwisuje, pomagają zadbać o dobrą atmosferę w pomieszczeniu, a w połączeniu z nawilżaczami lub oczyszczaczami powietrza stanowią idealne rozwiązanie dla wszystkich alergików, astmatyków i innych osób, które pragną żyć i pracować w jak najlepszych warunkach powietrza.

Co więcej, dzięki klimatyzacji, mamy idealne warunki do ćwiczenia w domu czy mieszkaniu. Podczas pandemii, każdemu zalecany był ruch, który wraz z zamknięciem siłowni, galerii handlowych czy zakładów pracy nagle musiał być zastąpiony domowymi ćwiczeniami. Poprzez używanie klimatyzacji, mamy idealne warunki do wysiłku fizycznego, który jest nam bardzo potrzebny.

4. Mniejszy hałas i lepszy sen 

Zazwyczaj w klimatyzowanych pomieszczeniach drzwi i okna są zamknięte. Oznacza to, że mniej hałasu dociera do pomieszczenia, utrzymując chłód i ciszę w tych miejscach. Dzięki temu nie tylko czujemy się spokojniejsi, ale też nie musimy wdychać otaczającego nas smogu, a także słuchać odgłosów ruchu drogowego czy osiedlowych kłótni.

Mniejszy hałas nie tylko poprawia efektywność pracy, ale też nasz sen. Regeneracja w dzisiejszych czasach jest podstawą do działania, a teraz jest niezwykle ważna w kontekście naszej odporności. Co więcej, znany jest fakt, że lepiej śpimy w chłodniejszych warunkach. Klimatyzacja może nam zatem pomóc zarówno z hałasem jak i odpowiednią temperaturą do spania.

5.  Mniej owadów i pasożytów

Ostatni powód wydaje się może błahy, ale nie wolno go lekceważyć. Dzięki klimatyzacji bowiem nie tylko pozbędziemy się much czy komarów wlatujących zwykle przez nasze otwarte okna, ale również…karaluchów. Nowoczesne urządzenia klimatyzacyjne takie jak te oferowane przez firmę MIMAR pomagają odpowiednio dostosować temperaturę oraz przepływ powietrza w danym budynku. Dzięki temu bardzo zmniejsza się ryzyko wystąpienia różnych rodzajów insektów jak pchły czy karaluchy, które uwielbiają ciepłe i wilgotne miejsca. Klimatyzacja zadba zatem nie tylko o czystość powietrza, ale też całego naszego mieszkania czy domu. 

Zgłoszenie serwisowe
close slider