Wiosna już za nami, ale sezon alergiczny trwa na całego. Rozregulowana pogoda i zmieniające się warunki atmosferyczne działają jeszcze bardziej na niekorzyść osób z alergiami, astmą czy chorobami skórnymi. 

Znowu pyli, a ty masz katar i kichasz?

Jeśli kichasz, masz zatkany nos i łzawiące oczy, jesteś jedną z wielu cierpiących osób. Możesz znać kilka sposobów, które sprawią, że sezon alergiczny będzie trochę mniej uciążliwy, ale to, czego możesz nie wiedzieć, to, że słaba jakość powietrza w domu może zdecydowanie nasilić problemy z alergią czy astmą. Co zatem możemy zrobić, by pomóc naszemu organizmowi w tym trudnym czasie? 

Czy klimatyzacja może nam pomóc?

Serwis klimatyzacji jest dosyć oczywistym rozwiązaniem, ale pomimo to wiele osób nie zwraca na niego uwagi. A to duży błąd, jako że w krótkim czasie filtr klimatyzatora wypełnia się brudem, kurzem, pyłkami i innymi zanieczyszczeniami. Jeśli masz alergie, bardzo ważne jest, aby regularnie sprawdzać filtr i jeśli zachodzi taka potrzeba dokonać jego wymiany mniej więcej raz w miesiącu oraz co najmniej raz do roku przeprowadzić pełen serwis klimatyzacji.

A co z innymi oczywistymi “Life-hackami” na alergie czy astmę? 

Kiedy myślisz o alergenach, mogą przyjść ci do głowy roztocza. Roztocza są powszechne i wywołują liczne alergie. Możesz zmniejszyć ilość roztoczy w domu: odkurzając, myjąc regularnie pościel, firanki oraz zasłony, a także czyszcząc otwory wentylacyjne. Nie używaj chemikaliów do kurzu, ponieważ chemikalia mogą podrażniać twoje alergie. 

Nie używaj miotełki z piór. Miotełka do kurzu po prostu przesunie cząsteczki kurzu i brudu które ponownie wrócą do powietrza, aby później krążyć po całym domu. Zamiast tego można użyć wilgotnej szmatki lub ściereczki z mikrofibry. 

Kupno oczyszczacza i nawilżacza powietrza to zawsze dobry pomysł a w zestawie z dobrym klimatyzatorem, te urządzenia mogą podnieść jakość życia zarówno dorosłym jak i dzieciom, które znacznie częściej cierpią na alergie, choroby skórne czy astmę. Wszystkie z wyżej wymienionych urządzeń są dużo bardziej dostępne w atrakcyjnych cenach niż kiedyś i nie jest to już wcale duży wydatek. Za solidny nawilżacz nie wydamy więcej niż 200 zł, oczyszczacze są droższe, ale już za 500-600 zł możemy dostać niezłe urządzenie. O cenach klimatyzacji pisaliśmy już w tym artykule.

Klimatyzacja oraz rozsądek pomoże opanować alergie

Rutynowy serwis klimatyzacji jest niezbędny do utrzymania wydajnego systemu klimatyzacyjnego. Jeśli Twój system klimatyzacji nie działa najlepiej, nie pomoże Ci zmniejszyć alergii a wręcz przeciwnie, nasili ją. Popularny “serwis klimy” należy zaplanować co najmniej raz do roku. Jeśli od jakiegoś czasu nie wykonywałeś konserwacji lub zbliża się ten czas, warto umówić się na serwis

Zgłoszenie serwisowe
close slider